Már nem kell sokat várni, és újra jelentkezünk a Kanapéról február 16-án szerdán 17 órától!
Vendégeink ezúttal Kozma Andrea, a CEU InnovationsLab igazgatója és Suppan Márton, a Peak Financial Services alapító igazgatója lesz! Andrea bemutatja a legújabb cohortjukat, számos sikertörténetüket, Márton pedig a pénzügytechnológia újdonságait mutatja be testközelből. De bejelentkezik Horváth Balázs is, hogy meséljen a European Startup Universe programról, valamint Szőcs Renáta és Meggyes Csabi is, akik a Sztárüzenettel készített exkluzív tartalmuk készítéséről fognak beszámolni.
dr. Kozma Andrea | CEU InnovationsLab, igazgató
Kétszeres CEU alumniként 2016 óta vezetem a CEU InnovationsLab-et, amely 2017-ben a legjobb inkubátorház címet is megkapta. LLM diplomával rendelkezem nemzetközi üzleti jogból és az MBA diplomámat is a CEU-n szereztem. A London Business School vállalati pénzügy szakja és az amerikai Babson College ’Entrepreneurial Mindshift’ kurzusai után, jelenleg a Vrije Universiteit Amsterdam doktori iskolájának hallgatója vagyok, kutatási területem a korai fázisú vállalkozásfejlesztés.
|
 |
A CEU InnovationsLab (iLab), igazgatójaként egy olyan módszert terveztem, amely piacképes projektek létrehozására, szűrésére, fejlesztésére és mentorálására szolgál.
Az iLab módszer integrálja a CEU egyetemi programjait és a korai fázisú vállalkozásfejlesztési folyamatot a hallgatói szakmai gyakorlatokkal. A közös iLab és tanszéki programok révén az iLab aktívan támogatja a fiatal startupok tanulási lehetőségeit az egyetem különböző mesterképzéseire építve, miközben ‘learning-by-doing’ platformot kínál a mester- és alapszakos hallgatóknak. Az iLab-et megelőzően több mint 20 évet töltöttem vezető jogi pozíciókban különböző globális amerikai vállalatoknál, többek között a Squire Patton Bogs, a CME és az HBO-nál az Egyesült Királyságban és Magyarországon.
 |
Suppan Márton | Peak Financial Services, alapító
2013-ban azért hoztam létre a Peaket, hogy egy hatékony, gyors és olcsó pénzküldési rendszert építsünk fel, ami egyszerűen kapcsolódik a nemzetközi pénzügyi folyamatokba. Így jött létre Magyarország első fintech terméke, a CashCard, ami egy forint alapú, elektornikuspénz hátterű prepaid Mastercard termék volt. 8 éve épülő rendszerünk mára oda jutott, hogy bankoknak és egyéb óriás szervezeteknek segít neobanki termékeket piacra vinni. |
A fintech piac egyik hazai előfutáraként minden tudást a nemzetközi sajtóból, szakportálokról és szakmai anyagokból tanultam meg, de közben folyamatosan foglalkoztatott, hogy hogyan lehetne az utánam jövők életét könnyebbé tenni. 2016 tavaszán azért hoztam létre Magyarország első fintech médiatermékét, a Fintech Világa rádióműsort, hogy közérthető módon adjunk át információt a piacról a lehető legszélesebb kör számára. A portfolió azóta folyamatosan bővül, fontos eleme a fintech.hu hírportál, a Fintech Világa hírlevél és a Fintech Sparks online kiadvány, rádióműsorunk pedig éppen múlt héten érte el a 300. adást.
Mindig motivál, ha valahol fejlődési potenciált látok, ilyenkor igyekszem meglátásaimmal, javaslataimmal segíteni az adott folyamatot. Ez a fajta érdeklődés hívta éltre a Peak harmadik pilléreként a Peak Science brandet, ahol napról napra kutatjuk a fintech terület folyamatait, eredményeinkre alapozva pedig különféle projektekben segítjük a technológia alapú pénzügyek jobb megértését és implementálását úgy, hogy a végfelhasználók élményét a lehető legmagasabb szintre emeljük
Jelezd részvételi szándékod Facebook-on és LinkedIn-en is! Addig pedig olvasd el az esemény összefoglalóját!